Dzieciństwo pozbawione zabawek jest smutne i nudne. Historia mówi, że w czasach kiedy dzieci nie miały dostępu do zabawek, próbowały tworzyć je z dostępnych materiałów. Rzeczy do zabawy powstawały z warzyw takich jak kukurydza czy ziemniak, z patyków lub kory drzewa a nawet z wodorostów. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie dzieciństwa bez zabawek. Klocki dla dzieci, misie, autka i lalki nasi najmłodsi dostają niemal od momentu narodzin.
Jeśli myślimy o klockach, to na pewno powinny być one dostosowane do wieku dziecka. Klocki Lego spodobają się już pięciolatkowi. Trudniejsze zestawy zachwycą czternastolatka. Hitem są także bajecznie kolorowe klocki Lego dla najmłodszych. Ich duży, poręczny kształt nadaje się dla małej rączki.

 
Klocki dla dzieci uczą logicznego myślenia, a także podstaw matematyki. W bardzo prosty sposób mając w domu klocki Lego możemy nauczyć dziecko ułamków.
Kolejnym hitem są klocki sensoryczne. Jak się okazuje wiele dzieci w początkowych latach życia miewa problemy z integracją sensoryczną. Są nadwrażliwe lub cierpią na brak wrażliwości w pewnych obszarach. Klocki sensoryczne wspomagają rozwój dzieci i oswajają lęki. Takie klocki dla dzieci mają zróżnicowaną fakturę, mogą szeleścić a nawet pachnieć!
Klocki dla dzieci zawsze będą hitem zabawkowym, ponieważ najmłodsi są zafascynowani tworzeniem nowych rzeczy. Maluchy są ogromnie twórcze i mają do tego zapał. Kiedy pojedyncze klocki Lego stają się domkiem lub samolotem wówczas dzieci są dumne ze swojej pracy. Początkowo należy pomóc w czytaniu instrukcji lub delikatnie ukierunkować zabawę klockami. Inteligentny siedmiolatek poradzi sobie z bez problemu z montażem. Klocki sensoryczne możemy uszyć sami lub wykonać je z pustych opakowań. Plastikowe klocki dla dzieci musimy kupić. Firmowe klocki Lego będą najdroższe, ale warto poszukać ofert w  portalach oferujących lokalne ogłoszenia. Zdarza się, że ktoś sprzedaje naprawdę tanio klocki dla dzieci.
Zestawy klocków mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wystarczy jeśli od czasu do czasu umyjemy je pod ciepłą, bieżącą wodą i dokładnie wysuszymy. Dobrze zachowane klocki posłużą przez wiele lat.