Pierwsze 12 miesięcy życia to ważny okres. Niemowlę dojrzewa zarówno umysłowo, jak i motorycznie. W związku z tym podarek wręczony na tę okoliczność powinien być przemyślany. Jaki przedmiot potrzebny jest rocznemu dziecku? Na co zwrócić uwagę, aby kupić odpowiedni produkt? Sprawdź, czym charakteryzuje się wymarzony prezent na pierwsze urodziny?

Akcesoria – pomoc dla opiekunów

Roczne niemowlaki nie rozumieją swoich urodzin. Dlatego czasem dobrym pomysłem na podarek są gadżety, które upraszczają życie rodziców. Zawsze można zapytać, jakie akcesoria będą przydatne. W wielu przypadkach lepiej zrzucić się na większy upominek w gronie znajomych. Może to być np. fotelik samochodowy czy krzesełko do karmienia.

Podarunek na pierwsze urodziny mogą stanowić też ciuszki dla malucha. Rozwijający się niemowlak potrzebuje regularnych zmian dużej części szafy. Tak częste kupowanie nowych ubrań wiąże się z dużymi wydatkami. Dlatego warto wesprzeć rodziców w tym zadaniu. Oprócz podstawowych elementów garderoby przydatne mogą okazać się czapki lub kominy i szaliki.

Zabawki sensoryczne – nauka i wiele radości

Specjaliści zajmujący się tematem dorastania dzieci potwierdzają, że stymulacja zmysłów we wczesnych etapach życia ma kluczowe znaczenie. Zabawki edukacyjne dla 12-miesięcznych chłopców i dziewczynek działają na wzrok, dotyk, słuch, a także węch i smak. Zazwyczaj zrobione są z materiałów o ciekawych powierzchniach. Mają też właściwie dobrane kolory. Ponadto, mogą świecić i wydawać różne odgłosy i zapachy.

Kupując prezenty dla malucha, warto zwrócić uwagę zmysł, który chce się rozwijać. Jeśli dziecko ma już kilka przedmiotów, które działają na wzrok, to lepszym pomysłem będzie zakup pozytywki lub grzechotki. Obecnie można też łatwo wyszukać gadżety, które rozwijają wszystkie zmysły naraz. Trzeba jednak mieć na uwadze, że przedmiot musi być właściwie dostosowany do wieku i umiejętności niemowlaka.

Jak dobrać zabawkę interaktywną?

Sprzedawcy zabawek sensorycznych powinni zawsze podawać informację o przeznaczeniu swojego towaru. Na pudełkach można znaleźć wiek dziecka, dla którego dedykowany jest konkretny element. Jest to najważniejszy czynnik przy zakupie zabawki sensorycznej. Istotnymi kwestiami są też pasje i stopień rozwoju malucha. Niewłaściwie dopasowane prezenty mogą stresować i powodować rozdrażnienie. Z tego powodu wybór zabawek na pierwsze urodziny powinien być zawsze dokładnie przemyślany.

Bezpieczne zabawki – w jakim sklepie można je kupić?

Podarunki dla najmłodszych muszą spełniać najwyższe normy dotyczące bezpieczeństwa. Dlatego zabawki dla dzieci najlepiej kupować w sprawdzonych miejscach. Jednym z najbardziej doświadczonych dostawców jest firma Noski Noski. W asortymencie można wyszukać różne gadżety dla maluchów w każdym wieku. Dostępne są też ciekawe elementy wyposażenia, które mogą uprościć obowiązki takie jak karmienie czy ubieranie malucha.

Przede wszystkim warto zainteresować się kategorią zabawek kreatywnych. Można wyszukać tam szczególnie praktyczne gadżety, które spodobają się zarówno malcowi, jak i opiekunom.

Kategoria: informacje, dzieci