W przypadku do czynienia z rozwodem osób, które nie posiadają dzieci, cała sprawa wydaje się być bardziej poukładana. Jednak co w przypadku, kiedy pojawia się dziecko czy też dzieci. Właśnie, cała sprawa nabiera mnóstwa wątpliwości. Każde dziecko chciałoby, aby ich rodzice byli ze sobą zawsze i wszędzie. Niektóre pary żyją ze sobą tylko i wyłącznie ze względu na swoje dzieci. Nie mają odwagi od siebie odejść, albo powiedzieć swoim największym życiowym skarbom, że odchodzą od nich.Detektyw potrafi rozwiązać naprawdę każdą, najbardziej skomplikowaną sprawę.
Należy wziąć pod uwagę, że rozwód małżonków wiąże się z bardzo dużymi emocjami nie tylko dla nich, ale również dla ich dzieci. Jak wytłumaczyć małemu dziecku, czy nawet większemu nastolatkowi, że mamusia i tatuś rozwodzą się. Czasami nawet psycholog tutaj nie wystarcza. To przecież one bardzo często przeżywają to najbardziej. Dzieci potrafią się zamykać w sobie, nie chcą się uczyć, wpadają w złe towarzystwo. A wszystko przez rozstanie osób, które uważają za autorytety. Dla dobra naszych pociech, powinniśmy starać się zachowywać prawidłowe relacje pomiędzy sobą. Jednak co z opieką po rozwodzie, mama czy tata, u kogo powinny mieszkać.
Wszystko zależy przede wszystkim od tego czy rodzice są w stanie porozumieć się co do opieki nad dzieckiem. Czasami decyzja bywa dosyć jednoznaczna. Sami potrafią dojść do porozumienia.Całej sprawy nie musi rozstrzygać sąd. Jeżeli tak jest to powinni przedstawić sądowi na piśmie wspólne porozumienie wychowawcze. Właśnie taki dokument powinni przedstawić w sądzie. Taka porozumienie powinno zawierać sposób opieki, dni w których opieka jest podzielona. Każdy z rodziców powinien opisać poszczególne okresu roku, święta, wakacje i dni wolne. W takim porozumieniu powinno się także znajdować jakie koszty są potrzebne, w jaki sposób powinni kontaktować się z nim, w jaki sposób podejmuje różne decyzje.
Niestety, rodzicom niezwykle rzadko udaje się osiągnąć tego typu porozumienie. Jak się okazuje wytwarza się tutaj chęć kierowania swoim dzieckiem przez każdego z rodziców. Niekiedy jeden rodzic utrudnia kontakt z drugim. Specjalnie wymyśla różnego rodzaju nieprawdziwe historyjki, chce manipulować dzieckiem. Wytwarza się tutaj walka o ich wspólnego potomka. Bardzo często to sąd musi rozstrzygnąć co dalej z dzieckiem, gdzie będzie mieszkało. Najczęściej w takich sytuacjach dziecko jest poddane rozmowie z psychologiem. Bardzo duże znaczenie ma taka rozmowa.
Sąd może podjąć najmniej oczekiwaną decyzję dla każdej ze stron. Sąd. Który rozstrzyga o władzy rodzicielskiej, musi wziąć pod uwagę kilka ważnych koncepcji. Mianowicie sprawdza, czy może powierzyć opiekę nad dzieckiem, jednemu z rodziców, czy są powody do pozbawienia opieki czy jej ograniczenie. Sprawy takie trwają nawet kilka miesięcy.
Sprawowanie opieki nie należy do najłatwiejszych zadań. Z tego tytułu, sąd jest jedyną możliwością rozstrzygnięcia tego sporu. Bardzo istotnym faktem jest to, które z rodziców jest w stanie zapewnić dziecku lepsze warunki mieszkaniowe. Liczy się poświęcony czas i inne aspekty, które mają na celu dobro dziecka. Zawsze i wszędzie sąd kieruje się tylko i wyłącznie dobrem dziecka. Każda sprawa jest inna, każdą się inaczej interpretuje. Szczególnie decydująca jest tutaj opinia wydaja przez psychologa. Obserwacja dziecka i każdy fakt z życia rodziców odgrywają tutaj kluczową rolę. Żaden sąd w Polsce nie przyzna praw do dziecka osobie uzależnionej od alkoholu czy narkotyków. Warunki mieszkaniowe, status społeczny, a przede wszystkim zapewnienie dziecku, tego co najlepsze decydują o tym, komu sąd przydzieli te prawa. Jak się okazuje sama miłość tutaj nie wystarcza, chociaż jest bardzo ważna. Warto się więc zastanowić czy nie lepiej będzie ustalić tej kwestii samemu i zaoszczędzić naszemu dziecku dodatkowych, dosyć stresujących pytań.
Najnowsze komentarze