Zabawki odgrywają kluczową rolę od najmłodszych lat człowieka. We wczesnych jego etapach życia są one nieodłącznym elementem podczas poznawania świata przez dziecko. Towarzyszą one każdemu małemu dziecku w dzień i w nocy oraz pomagają przejść przez trudne życiowe chwile.

Czym są zabawki edukacyjne, jaka jest ich rola we wczesnych  etapach życia człowieka?

Pierwotne przeznaczenie zabawek edukacyjnych, jakim są produkty Kidz labs jest niezmienne od wielu lat! Nadrzędną rolą zabawek edukacyjnych jest edukowanie przez zabawę najmłodszych dzieci.  Rodzice doskonale pamiętają, kiedy to sami bawili się zabawkami. Identycznie jest i teraz – dzisiaj. Każde dziecko poprzez zabawę z pomocą zabawek, które owszem bawią, a jednocześnie uczą się pewnych pożądanych reakcji i zachowań Dzięki nim poznaje ono lepiej otaczający je świat.

Zabawki edukacyjne dla dzieci, dlaczego to właśnie one?

a) Edukacyjne zabawki Kidz labs   pokazują małym dzieciom, jak mogą naśladować różne rodzaje dźwięków pochodzących z otoczenia. Innymi słowy, ćwiczą one narząd mowy. Niezmiernie ważne są takie ćwiczenia percepcji mowy. Są to ćwiczenia poprawnego artykułowania  sylab, głosek, spółgłosek, czy też wymawiania pojedynczych wyrazów bądź całych ciągów zdaniowych, tworzonych są przez zbiór wyrazów liter i znaków interpunkcyjnych.

b) Zabawki edukacyjne ułatwiają naukę w  trakcie świetnej dziecięcej zabawy, np. zgłębianie maluchom tajników budowy ludzkiego ciała 4M Kidz labs.   Zestaw Anatomia – Narządy Człowieka/ Omawiamy zestaw to nic innego, jak 2in1- odkrywanie anatomii i ludzkiego organizmu. Jest to obecnie najnowsza i coraz popularniejsza metoda kształcenia najmłodszych, znana bliżej jako nauka przez zabawę , a jednocześnie mądre wspólnie spędzone rodzinne chwile.

Po co w ogóle są edukacyjne zabawki?

Odpowiedź na to pytanie jest niesamowicie prosta. Niezależnie od tego, czy zabawki są przeznaczone dla chłopca czy dla dziewczynki, to właśnie Zabawki edukacyjne dla 8 latka pomagają ukształtować u niego większą świadomości na cechy jego charakteru, które warunkują o dalszym jego rozwoju psychicznym oraz emocjonalnym. Wszystko to jest czynione właściwie w jednym słusznym celu, żeby w przyszłości każde dziecko lepiej mogło poradzić sobie na co dzień w każdej sytuacji. Taki jest jeden z głównych celów używania tych przedmiotów.

BARDZO WAŻNE:! Przede wszystkim zabawki edukacyjne, jeśli są używane, wówczas uczą dziecko logicznego, a co najważniejsze w tym wszystkim -samodzielnego myślenia-.Zależność taka dotyczy zarówno zabawki dla 8 latków , jak i nieco starszych bądź młodszych dzieci.

Kupowanie i używanie zabawek edukacyjnych zaleca się,  rozpoczynanie takiej specyficznej formy edukacji od najwcześniejszych lat życia, a najlepiej już od okresu niemowlęcia- dziecka. Licznie przeprowadzone badania na świecie przez naukowców mówią jasno, ‘im wcześniejsza edukacja. tym lepiej -ponieważ im późniejsza, to, tym gorzej – gorszy jest progres (postęp) w nauce”.  Dzieję się tak dlatego, że z wiekiem i upływem lat maleją, oczywiście pod względem psychicznym i behawioralnym – możliwości uczenia się przez ludzki organizm. A konkretnie badacze wskazują na przyswajanie wielu nowych i istotnych informacji przez dziecko, a także równoczesne uczenie się przez nie nowych czynności, poprzez nabywanie nowych umiejętności interpersonalnych

WNIOSEK: To tak jak ze sztukami walki, gdy wszyscy mistrzowie zaczynają  ich okiełznywanie (pojmowanie technik i tajemnic walk) od najmłodszych lat swojego życia. Niemalże identyczna zasada obowiązuje i tym – w nauce.

Uwaga!:   Wszystkie produkty od  Kidz labs są w pełni bezpieczne, a więc produkty są atestowane przez PZH. Zabawki nie są wykonane z żadnych elementów. – toksycznych. Ponadto nie zawierają one mikroskopijnej wielkości części, które dziecko może z ”dziecięcą łatwością” połknąć i udławić się albo zatruć.

ZABAWKI A ROZBUDZANIE WŁASNYCH HOBBY, CZYLI NAUKA PRZEZ ZABAWĘ. O CO W TYM TAK DOKŁADNIEJ CHODZI?

Warto wiedzieć oraz zapamiętać o jeszcze dodatkowej zależności. Warunku przyczynowo skutkowego, który zachodzi pomiędzy: używaną przez dziecko zabawką, a jego sposobem zabawy. Wspomniane sytuacje radosnych zabaw,  mogą u malucha rozbudzić szczególne zainteresowania wprost do konkretnej dziedziny życia. Dajmy na to, np. obudzenie pasji, jego dziecięcej ciekawości do: medycyny, energetyki, motoryzacji, elektroniki, mechatroniki, mody (w  tym modelingu) aktorstwa, nauk matematyczno-ścisłych lub nauk humanistycznych itp.

Zabawki edukacyjne dla dzieci – OFERTA PRODUCENTA 4M

Producent zabawek 4M oferuję dobrane tematycznie oraz wiekowo zabawki między innymi zabawki edukacyjne dla 8 latka.
Można wyróżnić zestawy zabawkowe takie jak:

 • 4M Zrób To Sam – Puzderka Motylek
 • 4M Zestaw Anatomia – Narządy Człowieka
 • 4M Zestaw Kreatywny Zrób To Sam Porcelanowy Wazonik
 • 4M Zrób To Sam Zestaw Lalka z Króliczkiem
 • 4M Zrób To Sam Zestaw Brokatowe Babeczki.

PRZYKŁADOWO: Zestaw Anatomia – Narządy Człowieka: Cały ten komplet pozwala dzieciom na wykonane ponad 29  eksperymentalnych sztuczek. Dzięki nim młodzi badacze poznają naukowe zasady z chemii oraz biologii, jakie panują- rządzą na świecie, np.  grawitacji lub choćby samego ciśnienia. Ciekawe naukowe doświadczenia dla dzieci , pomogą im głębiej zrozumieć dany obszary życia i nauki  takie jak: matematyka, optyka, iluzji czy z wielu innych obszarów dotyczących funkcjonowania świata i organizmu człowieka w nim na podstawie wzajemnie obowiązujących reguł.. Nie mniej jednak wszystkie oferują wspaniałą i zabawę i dostarczają wielu pozytywnych emocji, a także pomagają. jak dotąd niepoznane jeszcze rzeczy i ciekawostek dotyczących naszego świata ziemskiego. Więcej produktów można odnaleźć pod tym adresem www: https://www.zielonezabawki.pl/firm-zun-1430392788-4M.htm 4m- zabawki edukacyjne.

ZALETY ZABAWEK EDUKACYJNYCH OD FIRMY 4M

Korzyści używania zabawek 4M:

ZALETY:

 • gwarancja kreatywnej nauki poprzez zabawę ,
 • kreatywna poprzez zabaw- wszystko to gwarantują zabawki firmy 4M! – w ofercie znajduję się m.in. zestawy do samodzielnego tworzenia pacynek  o wiele więcej!- materiały najwyższej jakości – nietoksyczne i antyalergiczne,-zabawki dla wszystkich grup wiekowych dzieci,
 • w sprzedaży specjalistyczne zestawy terapeutyczne wspomagające podczas terapii  dziecka z autyzmem,- zestawy zabawkowe 4M nie zawierają  małych komponentów, które można dość łatwo połknąć,
 • zabawki 4M zapewniają niesamowite oraz niezapomniane doświadczenia dla dzieci podczas każdej zabawy,
 • wszystkie zabawki mają  atest, ale także również – mają one własny certyfikat wydany przez Państwowy Zakład Higieny.*********************************************
  Na koniec pamiętajmy, proszę, o tym, że jakiekolwiek zabawki w jakiejkolwiek formie  zawsze odgrywają kluczową rolę w życiu. Widać to dość dobitnie we wczesnych etapach życia. Ponieważ są one nieodłącznym elementem, towarzystwem dziecięcych zabaw, dopóki dzieci nie pójdą do szkoły i nie wejdę w dalsze etapy życia, jakim jest nastoletniość, czyli kolejno, jako nastolatkowie..