Dzieci potrzebują nowych emocji i doświadczeń do ciągłego rozwijania wyobraźni. Zabawa to bez wątpienia jedna z najistotniejszych aktywności, bo dzięki niej dzieci nie tylko mogą się zrelaksować, ale także zdobyć cenną wiedzę o świecie i rozwijać się twórczo. Czytaj dalej, by dowiedzieć się o popularnych seriach zabawek!

  1. Strażak Sam
  2. LEGO – legendarne klocki dla każdego
  3. Zabawki interaktywne i zabawki sensoryczne

Bogata oferta sklepowa sprawia, że każdy rodzic jest w stanie znaleźć wymarzone prezenty dla swoich dzieci.

Strażak Sam

Dla wielu dzieci zostanie dzielnym strażakiem to marzenie. Pomóc w tym może Strażak Sam – zabawki, ubranka, gadżety szkolne oraz elementy wystroju wnętrz, które pozwalają otaczać się postacią ulubionego ratownika. Akcesoria z ulubionym bohaterem przyciągają ciekawym wyglądem, energetycznymi kolorami i całą paletą pojazdów oraz sprzętów, którymi otacza się Strażak Sam, Elvis, Penny oraz Bazyli. Stwórz razem ze swoim dzieckiem kolekcję i pomóż mu stać się najlepszym ratownikiem, który udaje się na akcje, ratuje innych i odważnie stawia czoła niebezpieczeństwom.
Strażak Sam staje się poniekąd wzorem dla dużej liczby dzieci. Pozwala także wymyślać własne historie, rozmawiać o pracy służb ratowniczych i poznać numery ratunkowe! Zabawki z tej serii przez wiele osób nie bez powodu są traktowane jako zabawki edukacyjne.

LEGO – legendarne klocki dla każdego

Klocki LEGO to ponadczasowa klasyka. Zabawę z nimi można rozpoczynać już od drugiego roku życia (pod warunkiem że wybrana została odpowiednia seria). Z myślą o najmniejszych stworzono linię Duplo (klocki w takich zestawach charakteryzują się większymi rozmiarami, więc nie trzeba się obawiać, że dzieci je połkną). Oprócz tego wymagają mniejszej precyzji oraz łatwiej można dopasować poszczególne elementy do siebie. To dobra zabawka edukacyjna, która rozwija zdolności manualne u dzieci, a do tego ucząca myślenia kreatywnego. Z małych, tradycyjnych klocków LEGO powinny korzystać znacznie starsze dzieci, najlepiej takie, które mają co najmniej cztery lata.
Kolejną popularną serią jest LEGO City obejmująca zestawy prezentujące miejskie otoczenie oraz popularne pojazdy, np. służb publicznych. Seria Creator składa się z zestawów, które wyróżniają się wysokim stopniem skomplikowania. Można budować między innymi domowe ozdoby, różne pojazdy, czy makiety prawdziwych budynków.
Oczywiście są też dostępne zestawy dla starszych dzieci, albo nawet dla osób, które ukończyły osiemnaście lat. Nie jest to spowodowane ograniczeniami, które są związane z bezpieczeństwem. Są to po prostu tematyczne serie zabawek, inspirowane np. popularnymi filmami (Avengers, Spider-Man), które są znacznie bardziej atrakcyjne dla starszych osób.

Zabawki interaktywne i zabawki sensoryczne

Zabawki interaktywne są bardzo pomocne w łatwiejszym kierowaniu uwagą naszych pociech. Bawią, uczą i wspierają rozwój dzieci. Ćwiczą pamięć, stymulują zmysły i pozwalają opanować wiele nowych umiejętności. W tym miejscu warto wspomnieć, że dzieci sprawniej przyswajają wiedzę, jeżeli nauka odbywa się poprzez zabawę. Dlatego też zabawki interaktywne są bardzo dobrym rozwiązaniem, bo zapewniają jedno i drugie.
Zabawki sensoryczne działają na różne zmysły: wzrok, dotyk, słuch, węch, smak. Kostki sensoryczne albo książeczki zrobione z materiałów charakteryzujących się wyjątkową fakturą (szorstkie, puchate, gładkie, śliskie czy miękkie), do których dołączone są gryzaki plastikowe z wypustkami albo błyszczące elementy są przykładami zabawek, które oddziałują na dotyk. Doskonale sprawdzają się wśród najmłodszych dzieci. Dla starszych są przeznaczone różne masy plastyczne: plastelina, ciastolina, modelina, czy gniotki. Jeśli takie zabawki będą dodatkowo piszczeć, szeleścić albo grzechotać, zaangażowany zostanie również słuch dziecka.