Niewątpliwie wśród całej masy materiałów, z których wykonuje się podłogi, schody i drzwi, drewno nie jest najtańszą opcją. W wypadku tego naturalnego tworzywa cena nie powinna być jednak szczególnym kryterium wyboru. Drewno ma wiele zalet, których na próżno szukać w całej masie innych materiałów. Dlaczego warto wybierać drewniane podłogi, schody, drzwi i inne elementy wykończenia?

Podłogi drewniane to klucz do przytulnej i wyciszonej sypialni

Najczęściej podłogi drewniane wybiera się dlatego, że są po prostu piękne. Szczególnie w sypialniach oraz pomieszczeniach, które chciałoby się dodatkowo wygłuszyć, drewno spełnia jeszcze jedną rolę. Pochłania ono bardzo dużo otaczających je dźwięków i wytłumia, przez co głośne rozmowy, kłótnie lub niepohamowany niczym śmiech nie wydostają się z pomieszczenia. Z drugiej strony podłogi drewniane zapewniają także ciszę w środku bez zakłócających odpoczynek uciążliwych hałasów z zewnątrz. Wyjątkowo dobrze sprawdza się to w sypialniach, jednak kto nie chciałby mieć wytłumionego salonu? Przecież to oznacza głośne oglądanie transmisji sportowych i nieskrępowane niczym rozmowy nawet w środku nocy!

Przy dobieraniu odpowiedniej podłogi bardzo ważne jest także przemyślenie materiału jej wykonania pod kątem estetycznym. Wyjątkowo często popełnianym błędem jest niedopasowanie podłóg do schodów. Schody mają być przecież przedłużeniem podłogi, a nie zupełnie odrębnym od niej elementem. To z tego powodu schody drewniane będą więc wizualnym obowiązkiem w domu, w którym podłogi również wykonane są z tego materiału.

Ciepłe i przyjemne w dotyku schody drewniane

Drewno pozostaje przyjemnie ciepłe nawet wówczas, gdy w pomieszczeniu panuje chłodna temperatura. Dzięki temu drewniane schody i podłogi świetnie nadają się do chodzenia po domu na boso, ponieważ zawsze są miłe w dotyku. Dąb jest odmianą drewna szczególnie odporną na wahania temperatury, dlatego wykonane z niego schody i podłogi są dodatkowo bardzo trwałe.

Styl Drzewa to trwałe i solidne wykonanie

Elementy wykończeniowe wykonane z drewna zawsze cechują się wyjątkową trwałością. Wymagają one pielęgnacji, ale dzięki niej wyglądają świetnie nawet wiele lat po zakupie. Wśród wielu różnych gatunków drewna wybierać można pomiędzy miększymi i twardszymi. Te drugie będą szczególnie odporne na zarysowania czy wszelkie mechaniczne uszkodzenia.

Trwałość materiału jest bardzo ważna podczas wyboru drzwi i nic w tym dziwnego – w końcu nikt nie wymienia ich regularnie raz do roku. Drzwi drewniane to częsty wybór ze względu na trwałość właśnie, ale także wygląd, który dobrze współgra praktycznie z każdym możliwym wystrojem wnętrz. Styl Drzewa to uniwersalna estetyka doceniana w modernistycznych i minimalistycznych aranżacjach, jak i tych bazujących na bardziej rustykalnych wzorach.