Żyjemy w czasach, gdzie popularne hity dużego ekranu przyciągają tłumy. Szczególnie dzieci uwielbiają kolorowe animacje. Wraz z pojawieniem się akcesoriów i zabawek związanych z postacią filmu lub bajki, nasze pociechy wyrażają chęć posiadania takiego gadżetu. Bajkowe zabawki są pięknie wykonane i odwzorowują, nieraz bardzo dokładnie ulubione postacie. Nie jest tajemnicą, że lalki z bajek to ogromny biznes, który działając na zasadzie franczyzy daje olbrzymi zarobek wytwórcom takich produktów.

 
Dzieci na całym świecie utożsamiają się z ekranowymi bohaterami. Bajkowe zabawki są najbardziej pożądanym prezentem dla kilkulatka lub ucznia początkowych klas szkoły podstawowej.
Nie mniej popularne są lalki zwierzątka. Produkty te są na tyle małe, że może nimi manipulować kilkulatek. Takie bajkowe zabawki nadają się do tego, aby zabrać je do plecaka lub na wycieczkę. Wśród takich lalek znajdziemy całe zestawy z akcesoriami i dodatkami.

 
Hitem ostatnich lat są też wizerunki postaci na zeszytach i notesach.
Kupując lalki z bajek wybierzmy znanego producenta. Podróbka, do tego kiepskiej jakości, rozczaruje malucha. Lalki zwierzątka lub inne bajkowe zabawki znanej marki dają gwarancję bezpieczeństwa i w razie wady lub uszkodzenia możemy złożyć reklamację.
Nie warto zabraniać dziecku posiadania takich zabawek. Nie musimy popadać w przesadę, o co zabiegają wytwórcy produktów dla dzieci, namawiając do zakupu całej serii. Nabycie jednej lalki z bajek lub jednego zestawu ucieszy dziecko. Lalki zwierzątka nie są drogie i można kupić je niemal wszędzie.
Bajkowe zabawki, tak ukochane przez najmłodszych budzą pozytywne emocje. Ich brak może powodować u dzieci kompleksy oraz odrzucenie przez grupę rówieśniczą. Tak jak w przypadku nastolatków ubiór świadczy o przynależności do danej grupy, tak u maluchów lalki z bajek będą kryterium akceptacji.