Świeżo upieczeni rodzice mają wiele spraw, które muszą uregulować, gdy na świat przychodzi ich potomstwo. Wielu z nich musi stanąć przed wyborem i zastanowić się jaki wózek kupić dla swojego maleństwa. Mogłoby się wydawać, że znalezienie wózka, który posłuży nam i naszemu dziecku przez pierwsze lata jego życia to nic trudnego. Na rynku znajdziemy wiele firm i ofert, które zarzekają się, że to właśnie ich produkt jest idealny, mimo że nic na to nie wskazuje. Przed przystąpieniem do zakupu wózka warto zastanowić się, ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na tę konkretną rzecz. Ceny wózków zaczynają się od około 500 zł i mogą sięgać niebotycznych sum – na przykład 10 000 zł. Powinniśmy się też dobrze zastanowić i zadać sobie pytanie, jakie cechy powinien posiadać idealny wózek.

Bezpieczeństwo

Zdecydowanie najbardziej istotną cechą, którą powinien posiadać wózek, jest bezpieczeństwo. Należy zwrócić uwagę na stabilność i solidność stelaża, bowiem jest to najważniejsza część konstrukcyjna. Wózek nie powinien się przechylać czy nadmiernie kołysać, pod naciskiem na rączkę czy po zawieszeniu torby z niezbędnymi akcesoriami. Niebezpieczny wózek to taki, który łatwo przewrócić, a przecież najbardziej zależy nam na tym, aby pociecha nie ucierpiała w żaden sposób. Warto zwrócić uwagę na wózki, które mają odpowiednie amortyzatory, np. podwójne jak w przypadku wózków od producenta Adamex Baby. Funkcja ta pozwala na płynne prowadzenie wózka i całkowite usztywnienie go. Dzięki temu użytkowanie na powierzchniach o różnych strukturach, nie sprawi większego problemu.

Funkcjonalność

Kolejną ważna cechą wózka jest jego funkcjonalność, która ułatwi nasze życie i oszczędzi kolejnych kłopotów. Istotne jest to, aby wózek składał się w łatwy sposób, abyśmy mogli oszczędzić sobie nerwów podczas kłopotliwego szarpania za stelaż. Dobrze, żeby wózek składał się do możliwie jak najmniejszych rozmiarów i bez problemu zmieścił się w bagażniku naszego samochodu. Modele od Cybex, które dostępne są w sklepie internetowym https://eplusbaby.pl/, posiadają funkcję prostego i niezawodnego składania i rozkładania.

Balios S Lux cybex wozki dzieciece eplusbaby

Spacerówka czy wielofunkcyjność?

Podczas zakupu wózka, rodzice powinni zdecydować, czy kupią wózek głęboki, a następnie spacerówkę, czy jednak zdecydują się na wielofunkcyjność. Wybór drugiego wariantu z pewnością jest bardziej korzystny w kwestii cenowej i warto zakupić wózek 2w1 (tzw. głęboko-spacerowe). Takie wózki zwykle posiadają wiele funkcji, co znacznie zwiększa komfort użytkowania. Marka Cybex oferuje wózki głęboko-spacerowe Balios S Lux, które mają odwracane siedziska, a ponadto 3 pozycje odchylenia, począwszy od siedzącej po leżącą. Wózki gondolowo-spacerowe, z reguły mają możliwość składania gondoli i dodatkową funkcję fotelika samochodowego.

Wygodny dla dziecka i rodzica

Najbardziej zależy nam na komforcie maluszka, więc ważne, żeby wózek miał obszerną budkę, która ochroni naszą pociechę przed promieniami słonecznymi i deszczem. Istotną rolę gra również, regulacja siedziska, aby maluch mógł wygodnie usiąść lub położyć się. Aby wózek był wygodny dla rodzica ważne jest, aby swobodnie dał się prowadzić po różnych nawierzchniach. Przy zakupie wózka warto zwrócić uwagę na regulację rączki, co z pewnością zwiększy komfort użytkowania.