Od kilku lat modne są swetry nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia. Moda na odzież z motywem świątecznym przyszła do nas z Ameryki i Wielkiej Brytanii. Piżamy świąteczne są równie popularne w Polsce. Stanowią także miły upominek z okazji Mikołajek.
Wśród wielu fasonów i modeli możemy postawić na ponadczasowy czerwony kolor. Nie mniej rozchwytywane są piżamy świąteczne dla dzieci z wizerunkiem reniferów, prezentów czy Mikołaja. Starsza młodzież i dorośli również ucieszą się z takiego podarunku.

 
Kupując ubrania, w tym także piżamy świąteczne musimy znać rozmiar osoby, dla której chcemy dać prezent. Odrobinę za duże piżamy świąteczne dla dzieci nie stanowią problemu. Maluchy szybko rosną, więc takie wdzianko na pewno się przyda. W przypadku dorosłego piżama musi doskonale leżeć. Dokonując zakupu, zapytajmy sprzedawcę o możliwość ewentualnego zwrotu lub wymiany. Taka informacja jest istotna, gdy okaże się, że mimo starań nie trafiliśmy w odpowiedni rozmiar.
Piżamy świąteczne dla dzieci muszą być uszyte z miękkich materiałów. Bawełna lub flanela będą najlepsze. Śliskie lub jedwabne czy kaszmirowe piżamy świąteczne zarezerwujmy dla dorosłych. Unikajmy też kupowania ubrań z poliestrem. Materiał ten nie przepuszcza powietrza, przez co skóra nadmiernie się poci.
Klimat Bożego Narodzenia w domu tworzą dodatki, elementy dekoracyjne i miła atmosfera. Piżamy świąteczne podkreślą wyjątkowość tego święta i zapewnią wygodę podczas długich bożonarodzeniowych, leniwych poranków.