Okrycie wierzchnie. Jest już z nami od tysięcy, jak nie setek tysięcy lat. Z samego początku były to skóry zwierząt, którymi okrywaliśmy się, żeby nie było Nam zimno. Z czasem ubiór zaczął stanowić o statusie, o tym jak majętny jest jego posiadacz. Nie inaczej jest z bielizną, szczególnie jeśli w grę wchodzi bielizna, w którą odziana jest kobieta. Pierwsze staniki i majtki, które udało się odkryć mają kilka tysięcy lat. Kobiety od wieków starają się podkreślić swoje atuty dobrze dobraną i zaprojektowaną bielizną. Mogło by się wydawać, żę bielizna ma za zadanie jedynie ukryć i zakryć to co Oczywiście, można by sądzić, że bielizna dopiero dzisiaj stałą się tak ważnym atrybutem kobiecości. Winne temu mają być wszechobecne reklamy wszelakich rodzajów damskiej bielizny, które wiszą na bilbordach, które widzimy w reklamach, prasie oraz w Internecie.
Wiele osób tutaj upatruje się wzmożonej koncentracji na kobiecej bieliźnie.
Prawda jest jednak znacznie odmienna i ma swoje korzenie, nie w konsumpcjonizmie, w którym jedną z pryncypialnych zasad jest zasada,,sex sell’’, ale w archetypie, który mimowolnie i w zasadzie nieświadomie powielamy od wieków.

Stringi ze skóry reniferów

Kobiety od wieków chcą podkreślać swoje atuty, który w mężczyznach mają budzić pożądanie i chęć spłodzenia z posiadaczką owych atutów potomstwa. Tak skonstruowany jest nasz świat i nasza natura. I nie ma wpływu na to nasz dzisiejszy świat. Jako przykład podam tutaj stringi ze skóry reniferów, ozdabiane paskami na które nawleczone są malutkie koraliki z kości, które mają około…120 lat. Jeśli uważacie, że stringi, to wymysł dzisiejszy, to jesteście w błędzie. Odnaleziona kobieca bielizna udowadnia, że kanony piękna i seksapilu nie zmieniają się od wieków i że tak naprawdę kobiety od setek lat, starają się podkreślić bielizną swój seksapil. Skoro eskimoski nosiły je 120 lat temu, to na pewno sam fason musi być dużo, dużo starszy.
To jaką bieliznę nosi kobieta, ma spory wpływ na to jak sama siebie postrzega, co chcę poprzez bieliznę podkreślić.
Stąd podświadomie tak dużą uwagę przywiązujemy do czegoś tak trywialnego jak majtki czy stanik. Mówiąc górnolotnie, są to tak naprawdę filary, na których nasza cywilizacja się rozwijała, wzrastała i doskonaliła się. Bez seksu nie byłoby przyszłych pokoleń, postępu, nauki, wiedzy, technologii.
Dlatego to jaką nosisz bieliznę nie jest tak błahe, jak mogłoby się wydawać.