Rozwód kojarzy nam się z rzucaniem poduszkami, płaczem i ciągłymi awanturami. Jeśli kończymy swój związek, wydarzenie to na pewno w jakiś sposób wpływa na nasze życie. Mianowicie zakończenie związku jest ewidentnie krzywdzące dla jednej ze stron. Gdy już jesteśmy przekonani, że potrzebujemy rozwodu, warto zastanowić się jak on ma przebiegać. Mowa tutaj o orzekaniu o winie, jak to bywa w przypadku zdrady. Rozwód bez orzekania o winie powoduje, że nie mamy możliwości zwrócić się o alimenty od partnera. Pamiętajmy o tym, że alimenty są bardzo często naszym dużym źródłem finansowym.

Najczęściej przyczynami rozwodów z orzeczeniem o winie bywają: zdrady współmałżonka czy też partnera. Niekiedy jest to nadużywanie alkoholu. Bywają też rozwody, w których powodem rozwodu jest przemoc domowa. Dzieje się tak gdy partner porzuca rodzinę lub gdy dochodzi do znęcania się psychicznego bądź fizycznego. W każdym przypadku warto zastanowić się na jakim rozwodzie nam należy.

Pamiętajmy, że jeśli ktoś chce, by sąd uznał, że to partner jest wyłącznie winny rozpadu małżeństwa, potrzebuje na to dowody. Właśnie w tym przypadku pomocą dowody detektywa. Oczywiście możemy się zdać na pomoc sąsiadów czy przyjaciół. Jednak najlepszym rozwiązaniem będą filmy, zdjęcia, które będziemy mogli przedstawić w sądzie.Co istotne czy to sąsiadka czy detektyw, osoby te mają obowiązek mówienia prawdy. Pamiętajmy, że przed sądem składamy przysięgę mówienia prawdy. W przeciwnym wypadku może to grozić wysoką karą, a nawet więzieniem.

Innym rodzajem dowodów są wiadomości mailowe czy na przykład smsy.

W przypadku gdy jedna ze stron doświadcza rożnego rodzaju krzywdy, dobrym rozwiązaniem jest tutaj rozwód z orzeczeniem o wyłącznej winie partnera. Mianowicie ta droga powoduje, że możemy się ubiegać nie tylko o alimenty, ale mamy pewność, że nasza sytuacja finansowa nie ulegnie pogorszeniu. Natomiast gdy mamy do czynienia z rozwodem o orzekaniu o winę, możemy się starać o kwotę, która sprawi, że nasza sytuacja finansowa ulegnie całkowitemu polepszeniu.

Rozwód z orzekaniem o winie,ma swoje zalety jak również i wady. Mowa tutaj o nieprzyzwoitym zachowaniu naszego partnera, czy też uzależnienie alkoholowe, czy inne działania mające negatywny wpływ na nasz związek czy też naszą osobę. Majątek wspólny powinien w takim przypadku należeć do osoby poszkodowanej. W takim układzie osoba, która zdradziła może nie mieć żadnych praw do domu, samochodu czy majątku. Powinniśmy więc dobrze się zastanowić na czym nam tak naprawdę zależy. Jaki charakter ma mieć nasz rozwód.

Warto pamiętać, że wina orzeczona w wyroku rozwodowym może wpłynąć na życie małżonków.

Decydując o rozwiązaniu małżeństwa, powinniśmy się udać najpierw do odpowiednich osób, w tym adwokat czy psycholog. Jednak w pierwszej kolejności każdy sąd wymaga odpowiednich dowodów, jakich dostarczy nam detektyw. Rozwód jest czymś naturalnym, praktykowanym przez wiele, wiele lat. Co istotne rozwody są bardzo popularne, zwłaszcza w Polsce czy wśród osób sławnych.

Każda decyzja niesie za sobą pewne obowiązki. Czasami rozwody te mogą się ciągnąć nawet miesiącami lub latami. Jeśli wszystko jest dla sądu jasne i nie ma żadnych wątpliwości, cała sprawa raczej rozwiąże się w przeciągu kilkunastu tygodni. Jeśli jednak sąd widzi jakiekolwiek szanse dla tego związku, cała sprawa może się znacznie przedłużać. Jeżeli jeden z małżonków zostanie uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia, osoba pokrzywdzona w świetle prawa ma nadzieję nie tylko na korzyści majątkowe.