Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Zabawa w lekarza, w dom czy w sklep najbardziej fascynują maluchy w wieku przedszkolnym. W tym okresie dzieci są wpatrzone w rodziców, czy w panie nauczycielki. Lubią bawić się przedmiotami imitującymi prawdziwe sprzęty domowe. Zabawkowe jedzenie jest jedną z rzeczy, które malcy wykorzystują do zabawy w dom lub w sklep.
Jedzenie do zabawy powinien mieć każdy kilkulatek. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy bawią się w gotowanie z równym zapałem. Plastikowe jedzenie przypomina te prawdziwe. Ma realistyczne kolory i kształty. W każdej placówce takiej jak żłobek lub przedszkole a nawet szkolna świetlica znajduje się jedzenie do zabawy.
Kupując plastikowe jedzenie wybierzmy sprawdzonych producentów. Wiadomo, że dzieci wczuwając się w rolę będą chciały spróbować takiego jedzenia. Plastik, z którego wykonano zabawkowe jedzenie musi posiadać certyfikat zatwierdzający jego bezpieczeństwo. Jeśli nie jesteśmy przekonani do plastiku możemy kupić drewniane lub materiałowe jedzenie do zabawy.
Należy pamiętać aby często czyścić plastikowe jedzenie. Można je umyć w ciepłej wodzie z łagodnym detergentem. Nie wolno wkładać plastiku do zmywarek, ponieważ może on ulec zniszczeniu lub odkształceniu. Zabawkowe jedzenie z drewna czyścimy delikatną ściereczką. Chcąc pozbyć się zarazków możemy zamknąć jedzenie do zabawy w zamrażarce. Większość bakterii ginie przez zamrażanie. Jedzenie do zabawy z materiału możemy uprać ręcznie z dodatkiem mydła lub w pralce z odrobiną delikatnego proszku do prania.
Dobrym pomysłem na prezent jest sprawienie dziecku kuchni. Dodatkowo możemy kupić zabawkowe jedzenie, które uzupełni taką kuchenkę. Na rynku dostępne są też mikrofalówki dla dzieci. Wydają dźwięk oraz przypominają prawdziwy sprzęt. Jedzenie do zabawy sprawi mnóstwo frajdy każdemu maluchowi. Dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej również będą szczęśliwe i zadowolone z takiego podarku.