Oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia towarzyszą nieraz gorączkowe przygotowania. Planowanie, oszczędzanie na prezenty i wybór wigilijnego menu wymaga zaangażowania ze strony dorosłych. Dzieci czekają na święta ze względu na prezenty, choinkę i śnieg. Perspektywa spędzenia wolnego czasu od szkoły jest równie kusząca. Aby umilić czas oczekiwania na pierwszą gwiazdkę, najmłodsi dostają na początek adwentu kalendarz adwentowy.
Kalendarz adwentowy dla dzieci może być własnoręcznie wykonany przez rodzica. Ważne jest by dziecko odkrywając okienko kalendarza co dzień znalazło w nim małą niespodziankę. Mogą być to kolorowe naklejki, słodki cukierek lub drobny pieniążek. Kalendarz adwentowy budzi u dzieci duże emocje, tym bardziej, gdy nie wiedzą jakie skarby kryją się w okienkach bądź szufladach. Najprostszym wyborem wydaje się być czekoladowy kalendarz adwentowy, który zawiera małe czekoladki o różnych kształtach. Kalendarz adwentowy dla dzieci może też zawierać klocki Lego, które po złożeniu w całość stają się autkiem lub ludzikiem.

 

W sklepach dostępne są gotowe kalendarze, które mogą być wykonane z drewna. Taki egzemplarz może przypominać zamek, pałac lub Wieżę Mariacką. Są one dosyć drogie, ale mogą posłużyć przez kilka lat. Ponadto ustawione w pokoju dziecka są oryginalną ozdobą. Nabywając taki kalendarz adwentowy dla dzieci musimy pomyśleć o zapełnieniu zawartości sami. Znając upodobania i preferencje malucha dostosujmy drobiazgi tak by sprawiały dzieciom radość.
Jeśli posiadamy zdolności artystyczne możemy wraz z dzieckiem wykonać kalendarz adwentowy. W internecie można znaleźć instrukcje dotyczące szycia kalendarza krok po kroku. Warto też popytać wśród starszych członków rodziny, jaki kalendarz adwentowy dla dzieci był obecny w ich domach. Może się okazać, że wśród rodzinnych pamiątek odnajdziemy taki zabytkowy egzemplarz, który posłuży także naszym dzieciom. Historia takiego kalendarza może być dla dzieci niezwykle interesująca i dodać odrobiny magii zbliżającym się świętom.
Bez względu na to jaki kalendarz adwentowy wybierzemy, warto pamiętać o tym, aby przede wszystkim zadowolony był młody człowiek, kto będzie z niego korzystał.