Kiedy masz zostać rodzicem, to nagle musisz zacząć ogarniać wiele spraw. Czeka na Ciebie wiele wyzwań związanych z organizacją życia, kiedy na świecie pojawi się upragniony maluch. Musisz dla niego przygotować miejsce w swoim mieszkaniu czy domu, czyli zorganizować tak zwaną wyprawkę.

Najważniejsze rzeczy z wyprawki dla noworodka

Do najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o wyprawkę dla noworodka zaliczają się ubranka oraz pieluszki. Z ubrań warto postawić na sam początek na body kopertowe, spodenki dzianinowe i skarpetki, pajacyki do spania oraz oczywiście nakrycia wierzchnie – najlepiej kombinezony. Jak maluszek pojawi się na świecie, to sam / sama zobaczysz, które ubrania są dla Was najbardziej odpowiednie i wygodne i kupisz je w późniejszym czasie. Na sam początek wystarczy komplet dziesięciu do czternastu zestawów, by nie denerwować się kiedy jednego dnia trzeba będzie malucha przebierać pięć razy. Oprócz tego należy zainwestować w łóżeczko, materac, przewijak i akcesoria do nich. Czyli w prześcieradła, rożki i śpiworki. No i nie można zapomnieć oczywiście o wózku, z którym będziemy wyruszać na spacery i podbój świata.

Jednak najważniejszą kwestią jest bezpieczne podróżowanie malucha. Moim zdaniem wielu rodziców nie poświęca tej kwestii zbyt wielkiej uwagi, ale ważne jest, by dowiedzieć się jakie foteliki samochodowe będą idealne dla naszego pojazdu. Samochody mają różną konstrukcję i żeby nasza pociecha bezpiecznie podróżowała, to fotelik powinien być dobrany przez specjalistę do naszego pojazdu. Taka usługa nie jest dodatkowo płatna w sklepach, ale dzięki niej będziesz mieć pewność, że w razie wypadku fotelik spełni swoją funkcję.

Trzeba też przy tym pamiętać, że foteliki samochodowe nie powinny być odkupywane od innych osób. Dlaczego? Ponieważ nigdy nie masz pewności czy taki fotelik nie uczestniczył już w jakimś mniejszym wypadku i nie stracił przez to swoich funkcji bezpieczeństwa. Nie wiesz też jak długo i w jakich warunkach ktoś używał takiego fotelika. A przede wszystkim nie masz pewności, czy taki fotelik będzie dopasowany do konstrukcji Twojego samochodu. Bo pamiętaj – samochody naprawdę mają różną konstrukcję i do nich dopasowywane są właśnie foteliki samochodowe , a nie na odwrót.

Jeżeli masz taką możliwość, to rozważ fotelik samochodowy z isofixem. Wtedy kupujesz specjalną bazę do samochodu (dobraną przez specjalistę) i fotelik samochodowy wpinasz do takiej bazy i nie owijasz go już pasem bezpieczeństwa, co jest w tym momencie najbezpieczniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o połączenie: samochody i foteliki samochodowe .