Rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się zazwyczaj z wydatkami. Jednym z takich wydatków jest zakup biurka do pokoju dziecięcego. Kwestia wyboru odpowiedniego biurka jest bardzo ważna. Właśnie przy tym meblu dziecko będzie spędzało wiele godzin. Dlatego wybór biurka ma wpływ na kształtowanie postawy naszego dziecka.

 
Najważniejszym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając biurko dla dziecka  jest jego wiek oraz wzrost. Nie koniecznie wymiary typowego biurka (głębokość blatu 80-90cm, szerokość blatu 120-160 cm oraz wysokość 72-75 cm) będą odpowiednie dla dziecka, które dopiero zaczyna naukę w szkole. Zdecydowanie dziecku nie jest potrzebny taki duży blat umieszczony aż tak wysoko. Dziecko szybko rośnie, dlatego konieczna byłaby częsta zmiana mebla. Na szczęście producenci wyszli na przeciw zaspokojeniu tej potrzeby. Aktualnie na rynku dostępne są biurka z regulowanym blatem. Ponadto, praktycznym rozwiązaniem będzie zakup krzesła z regulowaną wysokością, przeznaczonego typowo do pracy przy biurku. Siedzenie na odpowiedniej wysokości pozwoli dziecku na utrzymanie odpowiedniej postawy przy odrabianiu lekcji.
Warto również zadbać sobie pytanie czy na biurku będzie stał komputer (aktualnie bądź w przyszłości). Różnica wysokości między klawiaturą komputera, a monitorem powinna wynosić minimum 10cm. Biurko do komputera wyposażone jest w specjalną półeczkę z prowadnicą umieszczoną pod blatem, przeznaczoną na klawiaturę. Dzięki praca z komputerem będzie bardziej komfortowa i bezpieczna.
Wybierając biurko niemniej istotny jest jego wygląd. Mebel ten powinien podobać się dziecku. Przy wymarzonym biurku dziecko chętniej będzie odrabiało pracę domową. Ponadto, kolor oraz jego styl powiem tworzyć zgraną całość z pozostałym wyposażeniem pokoju.
Szeroka oferta biurek dostępna na rynku pozwoli wybrać idealny mebel, który spełni oczekiwania zarówno dziecka jak i rodzica.