Zapewne niejedna osoba spotkała się z hasłem BItcoin, jeśli jednak zgłębić wiedzę postanowiła zasięgnąć powszechnej informacji, czym właściwie jest Giełdy kryptowalut, czym jest ten technologiczny pieniądz.

Pośrednik wirtualny

Zapewne wiesz co nieco na temat Bitcoinów, osoby, które wydobywają bitmonety potrzebują miejsca, gdzie mogłyby nimi handlować, dlatego powstały Giełdy kryptowalut. Obecnie jest to największa część handlu, jednak nie jest to tylko miejsce, które daje szansę na sprzedaż tokenów, ale także punkt informacyjny, który pozwala uzyskać informacje o aktualnym kursie, wolumenie.
Wymiana tokenów prowadzona jest wyłącznie w sieci, giełda kryptowalut to taki jakby pośrednik w blockchain. Giełdy kryptowalut to taka jakby giełda papierów wartościowych, na niej prowadzona jest sprzedaż tokenów, istnieje szansa na wymianę jednej kryptowaluty na drugą.
Wszystko jest bardzo ładne, takie jakby zrozumiałe, jedna zastanawiając się wielu użytkowników myli pojęcia, ma wrażenie jakby wielu niejasności. Na początek warto przecież wspomnieć, że giełda kryptowalut to nie jest portfel elektroniczny, a pieniądze na niej należy przechowywać wyłącznie tak długo jak jest to niezbędne.

Trudne początki

Nie wiesz jak postawić swoje pierwsze kroki? Obawiasz się, że znów poniesiesz straty? Początki są trudne, na starcie warto przejrzeć różne fora, strony internetowe, które pozwolą nam wybrać dobrą giełdę. Nie wszystkie obsługują tradycyjne pieniądze, z tego też powodu nieraz bywa wymagany zakup innej kryptowaluty, by móc rozpocząć handel. Czy giełdy są bezpieczne?

Specjaliści podają, że ich bezpieczeństwo zwiększa się każdego dnia, jednak wciąż są one dobrym przekąskiem dla hakerów. Kryptowaluta to prawdziwy pieniądz, który często ulega różnym zmianom.

Czy znasz te giełdy?

Do najczęściej wybieranych należą Binance, Polinex, Bitbay oraz Coinbase. Jeśli wciąż nie kojarzysz tych nazw warto zgłębić jeszcze chwilę wiedzę, by w przyszłości móc się swobodnie posługiwać portfelem elektronicznym.