Uzależnienie od rodziny.

Bardzo często zdarza się, że jesteśmy uzależnieni od własnej rodziny. Nie tylko finansowo. Bardzo często zdarza się, że jesteśmy uzależnieni od naszych bliskich w zupełnie codziennych rzeczach. Przykładem może być sytuacja, podczas której posiadamy już w domu, potomka rodziny. Wychodząc do pracy, najczęściej pozostawiamy nasze szczęście pod opieką bliskich. W tym przypadku bez wątpienia mamy do czynienia z uzależnieniem od rodziny.

Rodzice przyjaciółmi?

Rodziny są różne. Obecnie zdarzają się również takie, które starają się żyć w zgodzie. Możemy także spotkać się z opiniami, że to właśnie rodzicami są największymi przyjaciółmi swoich dzieci. Dobra relacja to podstawa. Mama i tata powinni posiadać jak najlepszy kontakt ze swoimi pociechami. Chociaż w niewielu domach możemy spotkać taką sytuację, na pewno jest oba dowodem na to, że rozmowa i dobre relacje są możliwe.

Kiedy nie mogę szczerze porozmawiać.

Niekiedy po prostu wstydzimy się przed własną rodziną. Bardzo często nie jesteśmy nimi szczerzy. Dlaczego tak się dzieje? Być może po prostu nie stać nas do przyznania się błędu. Przez mało szczerą rozmowę z rodziną, pogłębiamy się coraz bardziej w kłamstwie. Niekiedy nasi bliscy po prostu nie potrafią słuchać. Szczera rozmowa to coś, co jest podstawą utrzymaniu dobrych relacji z rodziną.

Kocham bliskich.

Bliscy, to osoby które nie tylko są z nami spokrewnieni. To przede wszystkim nasza rodzina, którą powinniśmy szanować i kochać. Mało osób potrafi się przyznać do tego, aby otwarcie powiedzieć, że darzy swoją rodzinę dużą miłością. Czasami jednak warto zdobyć się na taki sposób okazania miłości.

Szacunek do starszych.

Seniorzy to osoby, które przede wszystkim zasługują na szacunek. Powinniśmy o tym pamiętać. Pomimo wielu aspektów nasi bliscy, którzy mogą się wydawać nieco zbyt nad opiekuńczy, należą do grupy osób, która troszczy się o nas. Starsze osoby zasługują także na miłość. Na uwagę i po prostu zwyczajne okazanie uczuć.

Starsi maja rację?

Bardzo często przypominamy sobie sytuację podczas której, siedząc przy stole, to osoby starsze nas pouczają. Przekonują do swoich racji. Uważają że mają więcej doświadczenia. Oczywiście bywa też tak, że często prosimy właśnie starsze osoby o porady. Jednak najczęściej mamy po prostu inne poglądy. Nie zawsze jesteśmy w stanie zrozumieć seniorów.

Moje poglądy.

Każda osoba ma swój pogląd. Dotyczy to różnych tematów. Oczywiście musimy podkreślić bardzo ważną rzecz. Mianowicie człowiek różni się poglądami, ale też kwestia ta zbliża obcych ludzi względem siebie. Własne wyrażanie opinii, własne wartości sprawiają, że czasami po prostu pojawia się wymiana zdań, która może doprowadzić do kłótni.

Wszystko da się naprawić.

Rodzina to jedność która powinna być zawsze zgodna. W rodzinie podobno wszystko da się naprawić. Pomimo różnicy wieku, innych poglądów na świat, to w końcu rodzina z którą spędzamy czas, przeżywamy momenty piękne i wzruszające. To grupa ludzi, która bez względu na wszystko jest z nami. Kocha nas i szanuje.

Gdy nie ma ciepła rodzinnego.

Rodziny dzielą się najczęściej na te zgrane i bliskie oraz na zupełnie oddalone. Pamiętajmy, że to ludzie budują rodzinę. Bez względu na wszystko, to oni albo ją tworzą albo oddalają. W wielu rodzinach występuje po prostu brak ciepła rodzinnego. Co w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem są tutaj rozmowy, a nawet terapia rodzinna.

Jestem gotów na więcej.

Bez wątpienia możemy powiedzieć, że każdy z nas powinien kochać bliskich. Dużo osób zastanawia się co zrobić w przypadku kiedy żyjemy ze swoją rodziną na odległość. Brak możliwości widzenia się na żywo. Najczęściej piszemy lub rozmawiamy za pomocą elektroniki. Jesteśmy gotowi na więcej, pomimo braku kontaktu z rodziną na co dzień.

Rozstanie z rodziną.

Rozstanie z rodziną nigdy nie jest łatwe. Tym bardziej, kiedy nasi bliscy są dla nas najważniejsi. Bardzo często zdarza się tak że względu na przeprowadzkę, czy wyjazd zagraniczny w celu pracy. Rozstanie z rodziną jest czymś co z pozoru może doprowadzić do osłabienia wzajemnych relacji. Dlatego właśnie warto dbać o nie i umacniać pomimo braku odwiedzin. Rozmowa jest najlepszym tego rozwiązaniem.

Gdy miłość jest silniejsza.

Miłość do rodziny bardzo często jest silna i potrafi być naprawdę mocna. Gdy miłość staje się silniejsza, nic ani nikt nie jest w stanie popsuć naszych relacji. Wzajemny szacunek, zrozumienie, a przede wszystkim wspieranie na dobre i na złe. To nawet jeszcze więcej potrafią połączyć ze sobą rodzinę na zawsze. Więzy krwi, ale także relacja są obowiązkowe.

Brak kontaktu z rodziną.

Brak odwiedzin rodziny to tak naprawdę nic w porównaniu do zupełnego braku kontaktu z rodziną. Podczas gdy nie mamy że sobą żadnych wspólnych tematów. Odizolowanie się w taki sposób, może sprawić, że będziemy dla naszych bliskich zupełnie obcy oni dla nas. Brak kontaktu rodziną to czynniki, które gromadzą się przez dłuższy czas.