Rodzice, którzy chcą nauczyć swoje dzieci czytania powinni od najmłodszych lat oswajać pociechy z książkami. W szkole podstawowej pierwszaki uczą się co prawda czytać i pisać, ale wiele dzieci nie posiada tej umiejętności i nauka idzie im z trudem. Komiksy dla dzieci są niezwykle pomocne podczas nauki czytania.
Taka książeczka zawiera dużo obrazków i mało tekstu, co nie zniechęci dzieci już na samym początku. Zabawne ilustracje, pozytywni bohaterowie i naturalna ciekawość maluchów sprawiają, że komiksy są jednymi z ulubionych lektur.
Jeśli słabo się orientujemy w świecie takich publikacji, możemy postawić na stare komiksy. Przygody Tytusa lub Kleksa znało niegdyś każde dziecko. Komiksy dla dzieci z dawnych lat uczą i,,przemycają” wiedzę w formie rozrywki.

 
Jeśli zależy nam na wychowaniu małego mola książkowego, zaproponujmy latoroślom wykonanie własnej książeczki. Komiksy, które dziecko zrobiło samo mają niezwykle sentymentalną wartość. Odkurzone po latach będą miłym wspomnieniem.
Stare komiksy znajdziemy w bibliotece lub w serwisie aukcyjnym. Zdarza się, że komiksy dla dzieci pojawią się wśród ogłoszeń lokalnych. Oglądane wraz z dzieckiem przypomną własne dzieciństwo.
Nauka czytania we wczesnych latach daje olbrzymie korzyści. Dziecko uczy się intuicyjnej ortografii i nie musi znać regułek na pamięć. Buduje swoje słownictwo i poznaje nowe pojęcia. Komiksy ułatwiają stawianie pierwszych kroków w świecie liter i są miłą rozrywką. Uczeń, który potrafi płynnie czytać, nie będzie miał problemów z nauką. Ominie go bezsensowne,, kucie”, ponieważ będzie potrafił przyswoić wiedzę już po jednorazowym przeczytaniu tekstu.
Stare komiksy dla dzieci czy nowe egzemplarze takich książeczek powinny się znaleźć w biblioteczce każdego malucha. Piękne i wartościowe wydania są skarbem, w który warto inwestować nie mniej niż w naukę języków obcych.