Znalezienie ubrań dziecięcych, zwłaszcza w przypadku najmniejszych pociech często potrafi być wyzwaniem. Trudno bowiem trafić z rozmiarem, a też wybór w sklepach potrafi przyprawiać o prawdziwy zawrót głowy. Jak zatem wybrać odpowiednie ubrania dziecięce? Na co zwracać uwagę, żeby znaleźć najlepsze rozwiązania?

Dzieci i ich stroje. Kupujemy ubranka dla niemowlęcia

Gdy rodzi się nowy członek rodziny, świeżo upieczeni rodzice zazwyczaj są już częściowo przygotowani, dzięki wyprawce, którą kompletowali jeszcze nieco przed narodzinami. Mimo to zazwyczaj w przypadku ubranek, zwłaszcza tych najmniejszych sprawa wcale nie jest taka prosta.

Dzieci w pierwszych miesiącach życia rosną jak na drożdżach i często ubrania dziecięce wystarczają na maksymalnie jedno, dwa użycia. Z tego też powodu potrzeba ich naprawdę wiele.

Jak kupić właściwe ubranko?

Wybierając się do sklepu, trzeba zatem zwracać uwagę na wiele elementów, które często pomijamy przy kupowaniu ubrań dla nas samych. Co się szczególnie liczy, gdy szukamy najmniejszych rozmiarów ubranek?

Odpowiedni materiał

Gdy kupujemy ubranka dziecięce, przede wszystkim powinny być one wykonane z 100-procentowo naturalnych materiałów, najlepiej bawełny. Delikatną skórę niemowląt naprawdę łatwo podrażnić, dlatego zadbajmy o to, żeby w tkaninie nie było sztucznych włókien.

Równocześnie bawełna łatwo się dopiera i bez problemu można ją wrzucić do pralki nawet na wyższą temperaturę, co przynajmniej na początku jest niezbędne.

Wygoda i sposoby zapięcia

Niektóre ubranka choć piękne są straszliwie niepraktyczne. Kto próbował założyć niemowlęciu śpioszki lub koszulkę przez głowę wie, że potrafi to być olbrzymie wyzwanie. Szukajmy zatem ubranek, zapominanych od dołu lub z przodu i tyłu, dzięki temu oszczędzimy sobie lub obdarowywanym rodzicom sporo wysiłku. Dziecko również będzie zdecydowanie szczęśliwsze.

Oprócz tego należy pamiętać, żeby dokładnie obejrzeć, czy wszystkie zapięcia są podszyte tkaniną tak, żeby nie drażnić delikatnej skóry dziecka. W szczególności dotyczy to wszelkich zatrzasków, guziczków itp. Najmłodsze dzieci nie są w stanie powiedzieć nam, że coś jest niewygodne, musimy zatem myśleć o tym sami.

Kupowanie na zapas

Maluchy rosną zazwyczaj w tempie ekstremalnym. Dobrą praktyką jest zatem kupowanie ubranek z lekkim zapasem długości. Dzięki temu jesteśmy w stanie założyć je przynajmniej kilka razy, zanim okaże się, że pociecha niestety nie mieści się już w piękne, sprezentowane jej śpioszki.