Świadczenia socjalne, są u w Polsce, stosunkowo nową formą wsparcia rodziny. Ile ludzi, tyle opinii np. o takim 500+, ale jedno jest nie do zaprzeczenia. Taka forma wsparcia społecznego w całej zachodniej Europie jest normą. Stąd też fala imigrantów szturmuje nie kraje europy wschodniej, ale głównie Niemcy, Francja i kraje Skandynawskie, ponieważ to tam, świadczenia socjalne są najwyższe. Oprócz flagowego 500+, ostatnio weszło także świadczenie wprawka 300+, dla każdego dziecka, które idzie do szkoły.
Samo świadczenie 500+ zmieniło swoją formę, ponieważ jest teraz dawane na każde dziecko, a nie tak jak wcześniej tylko na drugie. Zmienił się też fakt, że teraz nie bierze się pod uwagę przychodów.
Na jakie jeszcze świadczenia, takie jak ulga rodzinna wchodząca w rozliczenie PIT, może liczyć rodzina w Polsce?

Czy naprawdę w Polsce żyje się teraz coraz lepiej?

Świadczenia socjalne na pewno w pewnym stopniu wpływają na komfort życia. Ktokolwiek ma dziecko, wie ile trzeba włożyć wysiłku i pieniędzy w jego wychowanie. Pampersy, ubranka, przedszkole, szkoła – to wszystko kosztuje i pomoc od państwa jest dobry zastrzykiem środków na życie. Co prawda podatki w Polsce nie należą do najmniejszych. Wręcz przeciwnie, podatki tną dużą część naszych zarobków.
Na szczęście jeśli mamy dzieci, jest dla nas coś takiego jak ulga rodzinna, która wchodzi w rozliczenie PIT.
Jak to wpływa na rodziny? Na pewno bardzo budująco, ponieważ budżet rodzinny co miesiąc zasilany jest takim 500+. Zapewnia to spokój, że to co będzie potrzeba kupić dziecku, będziemy mogli kupić, nawet jeśli wzrośnie rata kredytu.
Oczywiście przeciwnicy programów socjalnych wskazują na patologie, które wzięły się za,,produkcję’’ dzieci, tylko po to, żeby mieć pieniądze na picie.
I fakt, tym powinny się zająć odpowiednie do tego instytucje i takie przypadki surowo karać.
Ponieważ co dziecko zawiniło, że ma takich rodziców? Powinno mieć możliwość równego z rówieśnikami rozwoju i skoro ono dostaje świadczenie, to patologia nie powinna przeznaczać tego na swoje używki.
Jednakowoż takie problemy będą zawsze, bo patologia jest niestety nie do wyplenienia, dlatego nie dawanie świadczeń społecznych, bo biorą je osoby uzależnione jest kompletnie nie logiczne i głupie.
Rodzina powinna mieć wsparcie od państwa, bo to właśnie tutaj wychowywane jest przyszłe pokolenie, które będzie pracować, odkładać składki ZUS i to właśnie dzieci są naszą przyszłością. Zarówno jako narodu jak i jako ludzkości.