Bliskość, zdrowa?

Bliskość rodzinna powinna się wydawać czymś zupełnie normalnym. Jednak bliskość również ma swoje granice. O czym mowa? Najczęściej mówi się tutaj o relacji pomiędzy mama syn i tata córka. Bliskość pomiędzy rodziną powinna być zdrowa, z pełnym umiarem. Rodzinne relacje mogą zostawiać dużo do życzenia.

Rodzina podstawą?

Rodzina dla wielu osób jest podstawą. Posiadanie rodziny. Mąż, żona oraz dziecko to połączenie idealne. Jednak jak się okazuje nie każdy z nas marzy o takiej pełnej rodzinie. Czasami bycie w związku, bliskość dwóch partnerów w zupełności wystarcza. Rodzina nie zawsze musi się składać z potomstwa. Warto o tym pamiętać l, że kazfy5z nas jest inny.

Gdy nie ma miłości.

Miłość powinna występować w każdej rodzinie. Czasami mówimy, że czegoś nam brakuje w tych relacjach. Bardzo często żyjemy ze swoją rodziba6z przyzwyczajenia. Nie ma tutaj żadnej dużej miłości. W takim przypadku warto pomyśleć o terapii rodzinnej, która może nam pomóc w odnalezieniu miłości do bliskich.

Kocham, ale nie szanuję.

Bardzo często nawet nieświadomie kochając kogoś, po prostu go nie szanujemy. Chociaż miłość powinna być połączona z wzajemnym szacunkiem,nasze zachowanie nie zawsze jest wzorowe. Właśnie z tego powodu powinniśmy się zastanowić na jakie traktowanie zasługują nasi bliscy. I bez względu na wszystko,kochając powinniśmy szanować.

Gdy brak porozumienia.

Zdarza się w wielu rodzinach, dzieli bliskich. Mowa o nieporozumieniu. Gdy nie potrafimy rozmawiać ze swoimi bliskimi. Czasami to oni nie rozumieją nas, a czasami to my nie rozumiemy ich. Istnieje tutaj kilka wyjść. Mowa o rozmowie w obecności psychologa. Innym dobrym rozwiązaniem jest terapia rodzinna.

Terapia rodzinna.

Terapia rodzinna to coraz popularniejsze porozumienie bliskich dla siebie osób. Warto pamiętać, że w tym przypadku musimy być cierpliwi. Taka terapia sprawdzi się u wszystkich, którzy chcą ratować swoją rodzinę. Wzajemny szacunek oraz porozumienie, oraz znacznie więcej. Tego właśnie uczy i pomaga w konfliktach, terapia rodzinna.

Marzę o dzieciach.

Dziecko to temat szeroki. Najczęściej albo ten temat łączy albo dzieli. Wszystko zależy od tego czego oczekujemy od życia w danym momencie. Dziecko potrafi połączyć rodzinę w jedność. Potrafi również podzielić. Dlatego powinniśmy dobrze się zastanowić nad wyborem, który okaże się życiowy.

Dobry rodzic.

Dobry rodzic, to definicja każdej osoby, która pragnie wychować dziecko zgodnie zakładanymi założeniami. Dobry rodzic ma wychowywać. To jest przede wszystkim jego główna rola. Oczywiście bardzo ważne jest spędzanie czasu z dzieckiem. Dobry rodzic powinien także nagradzać oraz karać. Na tym polega rola każdego rodzica. Bez względu na to, w jakim jest wieku.

Wychowanie na całe życie.

Musimy pamiętać, że wychowanie jest kluczową sprawą. Mianowicie otrzymujemy je jak i dajemy jako rodzice na całe życie. Dodatkowo warto podkreślić, że wychowanie ma nam dać lekcję na całe życie. To nie tylko obdarzanie miłością. To nauka i wyciąganie wniosków.

Jestem przy Tobie.

Bardzo często spotykamy się z taką opinią, że bycie przy rodzinie w każdym czasie jego życia jest najważniejsze. Oczywiście czasu spędzony razem jest kluczowy, jednak nie możemy zapominać o dawaniu komuś poczucia bezpieczeństwa. Trwanie przy rodzinie na dobre jak i na złe jest bardzo ważne.

Dojrzałość a wychowanie.

Każdy rodzic biorąc pod uwagę jego dojrzałość, chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Dojrzałość definiuje nas samych. To przede wszystkim odpowiedzialność za drugiego człowieka. Wychowanie jest procesem wielozadaniowym. Mogłoby się wydawać, że to poszczególne momenty, w których trzeba poświęcić czas.

Kłótnie w rodzinie.

Kłótnie to coś, co może się zdarzyć w nawet najcudowniejszej rodzinie. Pomimo bliskości, bardzo często mamy różne poglądy. Najważniejsze jest, abyśmy potrafili zrozumieć drugiego człowieka. Nawet jeśli posiadamy w życiu różne priorytety, powinniśmy starać się zrozumieć wartości innych.

Nie potrafię rozmawiać.

Często zdarza się, że po prostu najzwyczajniej nie potrafimy ze sobą rozmawiać. Nie chcemy, nie dogadujemy się z własną rodzina. A przecież rozmowa jest tak bardzo ważna. To wręcz podstawa w relacjach między jedną a drugą osobą. Zwłaszcza w rodzinie, gdzie te relacje powinny być przykładne.