Zazwyczaj zaczyna się to dość niewinnie. Oziębłość, brak zainteresowania od naszej drugiej połówki, powoli zaczynają nas irytować i dobitnie pokazują, że coś już nie gra. Stres związany z tym stanem tylko uwydatnia uczucia, niepokoju i lęku. Później oziębłość nierzadko przechodzi w agresję, werbalną i w wielu przypadkach nie tylko. Uczucia strachu i lęku o swoje życie zaczynają stawać się nie do zniesienia, a osoba, którą uważało się za naszą bratnią duszę, przeobraża się w kata. Kata, który jest bezwzględny i który świetnie zna nasze słabości oraz lęki. Wie co zrobić, żeby zabolało najbardziej i skrzętnie oraz skrupulatnie to wykorzystuje. Co wtedy robić? Czy dać się dalej tak traktować w nadziei, że może wszystko wróci do normy i jest to chwilowe zawirowanie?

Łobuz nie kocha najbardziej.

Jeśli postanowimy działać, warto, zanim zdecydujemy się na rozwód, zasięgnąć w tej sytuacji opinii specjalisty. Wielu prawników i radców prawnych ogłasza się, że udziela porady prawne. Dzięki temu wiemy doskonale jakie mamy prawa i co nam przysługuje.
Sądowa batalia o rozwód do najłatwiejszych nie należy. Przede wszystkim porady prawne pomogą nam zdecydować jaki rozwód weźmiemy.
Czy będzie on z orzeczeniem o winie, czy za porozumieniem stron.
Jeśli uda nam się zdobyć dowody obciążające drugą stronę, wygraną po naszej stronie mamy zazwyczaj w kieszeni. Dowodem sądowym są nie tylko nagrania. W dzisiejszych czasach, mogą to być screeny maili, czy rozmów na facebooku, aż po zdjęcia zrobione przez wynajętego detektywa, dlatego zanim zdecydujemy się powiedzieć oprawcy stop, warto najpierw znaleźć i zgromadzić dowody, które pomogą nam pokazać, w jaki sposób druga strona się znęca. Zdobycie takich dowodów w dzisiejszych czasach nie jest wcale trudne. Dzięki nowym technologiom, można choćby kupić na AliExpress mini kamerkę krytą w długopisie i nagrać wyczyny delikwenta, czarno na białym. Z tak zebranego materiału dowodowego, domowy kat nie będzie mógł się wykaraskać i dostanie od sądu to, na co zasłużył. W zbieraniu dowodów ogranicza tylko wyobraźnia, ponieważ metod i gadżetów to ułatwiających jest teraz na rynku masa. Wystarczy wklepać w Google frazę,,gadżety szpiegowskie’’ i z łatwością znajdziemy coś, co pomoże nam nagrać, bądź zarejestrować moment przemocy, czy to werbalnej czy słownej.
Dzięki takim dowodom, kat nie będzie mógł łgać w żywe oczy, że jest to zwykłe pomówienie.