W pewnych etapach swojego życia kobiety mają różne priorytety. Jako młode dorosłe często podkreślają swoje atuty oraz wdzięki, dzięki czemu czują się bardzo kobieco. Po urodzeniu oraz w trakcie urlopu macierzyńskiego strojenie się i bycie fashion nie jest dla nich najważniejsze – skupiają się wtedy na malutkim człowieku. Ale ten etap minie i jak wtedy powrócić do swojej kobiecości?

Jak poczuć się bardziej kobieco ?

Po urodzeniu dziecka wiele rzeczy się zmienia. Kobieta w pierwszych miesiącach życia malucha nie ma czasu, by zadbać o siebie tak, jak to miało miejsce przed porodem. Taka jest rzeczywistość. Wiele z nas wtedy myśli o tym, by przespać ciągiem kilka godzin i mieć siłę i energię na zajmowanie się maluchem, niż podążać i być na bieżąco z takim czymś jak moda . Ten etap jednak się kończy i co wtedy? Jak poczuć się bardziej kobieco?

Moda to rzecz, którą powinnyśmy się zainteresować, kiedy będziemy mieć siły po kilkugodzinnej opiece nad dzieckiem. I wtedy, kiedy mamy wrócić do pracy w biurze. Nie ukrywajmy – w wielu korporacjach kobieta musi być fashion , by jej praca była profesjonalna. Kiedy więc nabierzemy już sił i energii, to warto zacząć przeglądać strony ze sklepami internetowymi, w których można kupić odzież pasującą do naszego trybu pracy. Możliwe, że w trakcie urlopu macierzyńskiego moda nie poszła tak daleko do przodu i w naszej szafie znajdą się fashion ubrania. No, ale bez odpowiedniego sprawdzenia tego nie będziecie wiedzieć.

Żeby poczuć się bardziej kobieco, to oprócz fatałaszków warto pomyśleć nad swoją aktywnością fizyczną. Po kilku miesiącach przerwy warto zacząć od ćwiczeń rozciągających jak joga. Potem można powoli przejść do bardziej angażujących ćwiczeń – jak na przykład zajęcia z zumby czy skakanie na trampolinach. A co najważniejsze – zarówno jogę, jak i zumbę można ćwiczyć w domowym zaciszu, więc jeśli nie masz studia fitness blisko swojego miejsca zamieszkania, to przecież nic nie tracisz!

Może się wydawać, że te rzeczy to tak niewiele, by kobieta poczuła się kobieco. Jednak kiedy jesteśmy zaangażowane w projekt pod tytułem “Dziecko”, to przestajemy myśleć o sobie, ponieważ zależy nam na tym, by to nasza pociecha była szczęśliwa i spełniona, więc swoje marzenia i pragnienia odkładamy na bok. I z tego też względu wiele kobiet boi się powrotu do swojej kobiecości i po prostu zabierają się do tego bardzo długo. Jednak prędzej czy później każdej z nas jest to potrzebne.