Jeśli jesteśmy zaproszeni na przyjęcie z okazji Sylwestra lub Bożego Narodzenia przyda nam się znajomość kilku zasad. Savoir- vivre na co dzień jest niezbędny, jeśli pragniemy uzyskać aprobatę w nowym środowisku. Zasady dobrego wychowania obejmują nie tylko znajomość tego, kto z kim ma się pierwszy przywitać.
Dobre maniery oznaczają, że osoba charakteryzująca się znajomością bon tonu wie jak należy się ubrać, jak prowadzić rozmowę small talk czy kulturalnie jeść. Główne zasady dobrego wychowania mówią, aby strój na przyjęcie nie był zbyt wyzywający. Opięte, wydekoltowane kreacje mogą onieśmielać rozmówców.
Spektakl i moda
Ubrania z widocznym logo również nie są mile widziane. Savoir- vivre klasyfikuje mocno umalowane panie, z długimi tipsami jako nowobogackie i pozbawione kultury. Szczególnie, gdy sztuczny paznokieć odpada a pani stara się zatuszować jego brak naklejeniem plastra. Wygląda to odrażająco i jest dalekie od etykiety prawdziwej damy.
Zasady dobrego wychowania nakazują być uprzejmym podczas rozmowy. Jeśli jednak ktoś w jawny sposób kpi z nas lub ośmiesza w chamski sposób, musimy odłożyć savoir -vivre na bok. Musimy takiej osobie odpowiedzieć równie nieprzyjemnie, aby nie wyjść na grzecznego głupca. Jeśli żarty są subtelne i śmieszą zarówno nas jak i towarzystwo, możemy wprowadzić dobre maniery. Inteligentna rozmowa, okraszona żartami najwyższych lotów jest niezwykle ciekawa.
Ludzie znający zasady dobrego wychowania są bardzo lubiani. Jeśli dodatkowo wiadomo o nich, że czasem potrafią być groźni i umieją odgryźć się, każdy będzie zabiegał o ich towarzystwo. Savoir- vivre i dobre maniery ułatwiają życie i zjednują otoczenie. Warto poznać kilka elementarnych zasad, by błyszczeć w towarzystwie.
Najnowsze komentarze