Pamiętasz ten dzień idealnie. Staliście na ślubnym kobiercu i przysięgaliście sobie, że nie opuścicie siebie aż do śmierci. Życie jednak pisze różne scenariusze i już niestety wiesz, że nie zawsze jest happy end. I to z różnych powodów. Mogliście się nie dopasować charakterami na dłuższą metę. Coś w Waszym życiu mogło spowodować, że się zmieniliście i druga osoba Wam po prostu już nie odpowiada. Powodów może być tysiące. Ważne jednak, aby zakończyć związek małżeński w odpowiedni i cywilizowany sposób. A pomóc w tym może prawnik rozwodowy. Niezależnie od sytuacji, chcę byś pamiętał / pamiętała – rozwód to nie koniec świata, choć na samym początku może się tak wydawać. Przez pewien czas będzie bolało, ale później będzie już tylko zdecydowanie lepiej.

Jak znaleźć dobrego prawnika rozwodowego ?

Żeby zakończyć związek małżeński w odpowiedni i cywilizowany sposób będziesz potrzebować dobrego prawnika rozwodowego. Ale jak znaleźć taką osobę? Przede wszystkim na sam początek popytaj w swoim najbliższym otoczeniu. Może Twój najlepszy przyjaciel właśnie niedawno brał rozwód i może polecić Tobie swojego prawnika? A może ulubiona koleżanka w pracy też miała taki problem i dobry prawnik pomógł jej przy rozwiązaniu tej sprawy? Może na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale ludzie naprawdę mają znajomości i z pewnością dostaniesz kontakt do kogoś, kto odpowiednio pomoże przy rozwiązaniu Twojej sprawy.

Niezależnie od tego warto poszukać też porad w innych miejscach, by mieć jak największe rozeznanie i wiedzieć jakie czekają Cię możliwości. Warto na tym etapie poszukać rekomendacji w internecie. Na wielu grupach oraz forach dyskusyjnych możesz poprosić o pomoc, a internauci (z własnego lub znajomego doświadczenia) polecą Tobie odpowiednią osobę. Tutaj od razu warto zawęzić poszukiwania do prawnika, który przyjmuje w Twojej okolicy. Nawet najlepszy prawnik , który prowadzi praktykę czterysta kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania nie podejmie się sprawy, właśnie ze względu na taką dużą różnicę odległości. No chyba, że jesteś milionerem / milionerką, ale bądźmy szczerzy – raczej zdecydowanie nie jesteś.

Po zebraniu opinii wśród najbliższych oraz rekomendacji z internetu czas teraz na osobiste spotkania z prawnikami, by zobaczyć i sprawdzić, który z nich najlepiej poprowadzi Twój rozwód . Nawet mimo najlepszych referencji może okazać się, że dany prawnik na żywo po prostu Tobie nie pasuje, a spotkanie idealnie to zweryfikuje.