Co roku w dzień Wszystkich Świętych lub Zaduszki odwiedzamy groby bliskich. Chcemy aby w ten szczególny czas groby naszych krewnych były zadbane. Wyczyszczony pomnik, świeże lub sztuczne kwiaty i znicze świadczą o tym, że nie zapomnieliśmy o najukochańszych osobach.
Wybierając wieńce na grób możemy skłonić się ku żywej wiązance bądź zrobionej ze sztucznych materiałów. Z pewnością, sztuczne kwiaty postoją dłużej. Kiedy wyblakną od słońca i staną się wypłowiałe, możemy je wyrzucić. Żywe rośliny wyglądają pięknie, ale jeśli nie są w doniczce, usychają. Wieńce z iglastego drzewa są popularne przed świętami Bożego Narodzenia. W Święto Zmarłych wybieramy raczej znicze, chryzantemy w donicach i wieńce ze sztucznych tworzyw.
Wieńce na Wszystkich Świętych możemy kupić w kwiaciarni lub pod cmentarzem. Zazwyczaj znicze i wieńce nabyte pod cmentarną bramą są znacznie droższe od tych sklepowych lub z marketu. Jeśli jednak zabrakło nam czasu na zakupy, nie mamy wyjścia i musimy zapłacić drożej za wieńce przed wejściem na cmentarz.
Wybór produktów na Święto Zmarłych jest ogromny. Możemy zdecydować się na niedrogie, tradycyjne znicze albo okazałe znicze z rzeźbionym kloszem. Wszystko zależy od zasobności portfela. Dobrym rozwiązaniem jest zakup znicza, który ma wymienne wkłady.
Sztuczne kwiaty musimy co jakiś czas przecierać z kurzu, aby wyglądały estetycznie. Jeśli jest to rodzaj ikebany, możemy zniszczone elementy wymienić lub samodzielnie komponować całość.
Wybierając znicze i sztuczne kwiaty unikajmy kupowania z drugiej ręki. Nie wiadomo, czy takie produkty nie zostały ukradzione, Niestety faktem jest, że tuż po Wszystkich Świętych grasują złodzieje. Kradną wieńce i sztuczne kwiaty, aby sprzedać je niczego nieświadomym klientom.
Dzień Wszystkich Świętych jest wyjątkowym czasem zadumy, refleksji i wspomnień o najbliższych. Nie żałujmy w ten dzień wyjątkowych ozdób na groby ukochanych osób, aby uczcić w ten sposób pamięć o nich. Później nie pozostaje nam nic innego jak wsiąść w auto, lub autobus odwiedzić groby.